Hlavní stránka Akce střediska
PDF Tisk Email
 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VE ŠKOLNÍM AUTOSERVISU

PODZIM 2013

 

 

Jako každoročně proběhla ve dnech 14.-17. 10. 2013 v našem školním autoservisu bezpečnostní akce pro řidiče a zvláště pro jejich plechové miláčky. Akce byla prezentována v regionálním tisku, kabelové televizi Kadaň, reklamním spotem na regionálním rádiu AGARA a propagačním materiálem zaslaným do všech škol a jiných institucí v Kadani. Vzhledem k větší pozornosti zaměřené právě na propagaci byla účast majitelů vozidel poměrně velká. Celkem prošlo naším servisem 100 vozidel.

Při bezpečnostní prohlídce byly kontrolovány a na místě seřizovány světlomety a kompletní osvětlení vozidla. Při této části kontroly bylo shledáno největší množství závad. Zjištěné závady byly ihned odstraňovány a to případnou výměnou vadné žárovky či jinou opravou. Celkem bylo vyměněno 23 ks různých druhů žárovek. Nejčastěji to bylo osvětlení SPZ. Na tomto stanovišti byla ještě provedena kontrola geometrie přední nápravy, což je jeden z hlavních prvků bezpečnosti provozu motorového vozidla. Rutinní potom byla kontrola stavu oleje, chladicí kapaliny a ostatních provozních náplní.

Další část kontroly spočívala v testu tlumičů a brzd. Tato nejdůležitější kontrola byla doložena protokolem. Zde již nebylo tolik závad a ty případné zjištěné byly po konzultaci s majitelem řešeny objednávkou opravy dotčeného zařízení v našem servisu.

Všechny kontroly a testy byly prováděny prostřednictvím špičkové diagnostické techniky, kterou je náš servis vybaven, např. přístroj na měření a kontrolu geometrie přední nápravy HEKA, dále přístroj na seřízení světlometů a válcová zkušebna brzd a tlumičů zn. BEISSBARTH.

Veškeré uvedené zařízení obsluhují a vlastní kontrolu provádějí žáci III.  ročníku našeho učebního oboru mechanik opravář osobních automobilů nebo z oboru autoelektrikář pod dohledem učitelů odborného výcviku. Cílem zařazení žáků do této akce je získání zkušeností v přímém kontaktu se zákazníkem (jednání a poté odůvodnění prováděné kontroly či případné opravy) a tím pádem kvalitní praktická příprava na práci ve skutečném servisu po absolvování školy.

Po celkovém zhodnocení akce lze konstatovat, že kvalita přistavovaných vozidel se oproti předcházejícím rokům podstatně zlepšuje. Jestli je to důslednou a zodpovědnou kontrolou STK, Policie ČR a opatření vydaných vládou ČR nelze přesně říci. Dalším faktem je, že vozový park na našich silnicích podstatně mládne. Kontroly se letos nezúčastnili žádné vozy z bývalého SSSR, NDR ani naše staré Škody řady 105 -120 či Favorit. Tento fakt nás nemůže ovšem uspokojit, protože průměrný věk našich vozidel je v zemích EU stále jeden z nejvyšších, zhruba 14-15 let.

 

a1m a2m a3m a4m
a5m

  

 

 


 

Aktualizováno Úterý, 29 Říjen 2013 13:04