Hlavní stránka Historie
PDF Tisk Email

 

HISTORIE - OBORY VZDĚLÁNÍ ZAKONČENÉ

ZÁVĚREČNOU ZKOUŠKOU

 

 

Stručná Historie

Učiliště v Kadani bylo založeno hned po 2. světové válce v roce 1945. Tehdy jako učňovská škola. Byla umístěna v budově proti současné hlavní budově naší školy, bývalé zemědělské škole, v ulici 5. května. Jejím ředitelem byl až do roku 1953 pan Václav Havel.

Škola začala výukou 32 žáků v oborech automechanik a zámečník. Později přibyly obory strojařské, instalatéři, zedníci, tesaři, nástrojaři, kadeřnice a kuchaři. Před sloučením se zemědělskou školou v roce 1998 pak vyučovalo obory kadeřník, prodavač, automechanik, zahradník a čtyřletý studijní obor obchodník.

V roce 1952 bylo zřízeno učiliště s názvem Středisko pracujícího dorostu. Měli již svůj internát - v hotelu Svoboda na náměstí a později v Žitné ulici, kde je nyní mateřská škola. Odborný výcvik byl umístěn v prostorech současné opravny v Rokelské ulici. Školní rok 1953/54 zahájil nový ředitel pan Antonín Vaník, který byl ředitelem až do roku 1980. Po něm převzal funkci ředitele až do sloučení se zemědělskou školou, učilištěm Klášterec a internátem Fibichova ul. v roce 1998, Mgr. Zdeněk Rut. Od roku 1991 byla zahájena spolupráce se zahraniční školou v belgickém Halle. Šlo o konkrétní činnost danou projektem Heuras, která byla založena doporučením zemí ES. Byli jsme jednou ze čtyř škol v České republice, které byly do této akce po výběrovém řízení doporučeny a zařazeny. Cílem byla spolupráce v oblasti odborné výuky, materiální vybavenosti oborů, jazykové průpravy a pod. Oboustranná aktivita byla realizována v učebních oborech mechanik opravář motorových vozidel, autoelektrikář, krejčová a kadeřník.

 

 


 

Aktualizováno Sobota, 03 Listopad 2012 19:37